Et besøk fullt av energi!
Det ble både jubel, dans og mange smil da vi tok turen til Mobarn Øverland barnehage for å overrekke premien til de flinke førskolebarna.
Med oss hadde vi superhelten Jørn, som selvfølgelig stilte opp med både high-fives, ørneklem og en felles refleksdans! Hele gjengen fikk også utdelt hver sin refleks, slik at de kan lyse opp i mørket når høstkveldene blir mørkere.
Tusen takk for at vi fikk komme på besøk, og gratulerer så mye med seieren!

Over 200 tegninger – og masse kreativitet
I forbindelse med Refleksdagens 20-årsjubileum inviterte vi barn mellom 4 og 12 år til å slippe fantasien løs med superhelten Jørn.
Barna kunne fargelegge Jørn eller tegne sin egen versjon av hvordan superhelten kan lyse opp i mørket.
Vi mottok over 200 flotte bidrag, fulle av farger, fantasi og gode ideer!
Førskolegjengen på Øverland imponerte med sitt kreative bidrag. Sammen med de voksne hadde barna også tatt i bruk KI for å lage en egen illustrasjon som viser hvor viktig det er å være synlig i mørket.
Lys opp i mørket – Refleksdagen 20 år
Torsdag 15. oktober markerer vi Refleksdagen, som i år fyller 20 år. Dagen er en viktig påminnelse om hvor enkelt det er å gjøre seg mer synlig i trafikken.
Med tegnekonkurransen ønsket vi å engasjere barna på en morsom og kreativ måte, og samtidig spre et viktig budskap om trafikksikkerhet.
Takk til alle som deltok i konkurransen, og en ekstra stor gratulasjon til vinnerne på Øverland!
Husk refleksen – og lys opp i mørket! 💚












